Haber

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı: Eylül ayında 579 Milyon TL Sosyal ve Ekonomik Destek ödemesi yapıldı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, çocuklara sosyal destek sağlamak ve eğitim masraflarını karşılamak amacıyla Eylül ayında 579 Milyon TL Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) ödemesi yaptıklarını açıkladı.

Çocuk politikalarının temelinin aile bütünlüğünü korumak ve çocuğu aile ortamında sağlıklı bir birey olarak yetiştirmek olduğunun altını çizen Bakan Göktaş, bu kapsamda çocukları için ihtiyaç sahibi ailelere sosyal ve ekonomik destek sağladıklarını belirtti.

Aile bütünlüğünün korunmasına ve çocukları aileleriyle birlikte geleceğe hazırlamaya önem verdiklerini belirten Bakan Göktaş, ekonomik ilişkiler nedeniyle çocukların ailelerinden ayrılmasını önlemeyi hedeflediklerini belirtti.

Bakan Göktaş, Türk Yüzyılına yakışan, kimseyi geride bırakmayan bir toplum vizyonu anlayışıyla çalışmalarını sürdürdüklerini kaydederek, “Sosyal ve Ekonomik Destek ödemesi ile aileleri yalnız bırakmıyoruz. SED ile biz de Ailelerin ve çocuklarının temel ihtiyaçları ve eğitim masrafları karşılanıyor. Bu kapsamda SED hizmetinden yararlanan çocuklarımız için ailelerin hesapları devrediliyor.” “Eylül 2023 ödemesi olarak toplam 579 milyon TL yatırdık” dedi. – ANKARA

haber-viransehir.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu