Haber

2.45 milyar lira evde bakım yardımı hesaplara yatırıldı

ANKARA (İGFA) –Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, yaptığı yazılı açıklamada, bakanlığın sunduğu en değerli toplum temelli bakım hizmeti modellerinden biri olan Konut Bakım Yardımı’nın, engellilere destek olma düşüncesiyle 2006 yılında hayata geçirildiğini hatırlattı. öncelikle aileleri ile.

Bu yardımın yakınları ağır engelli olup bakıma muhtaç olan ve kendilerine baktıkları için çalışamayan kişilere de destek olduğunu belirten Göktaş, “Bakanlık olarak engellilerin yaşamlarını sürdürebilmeleri için hak temelli bir bakış açısıyla politikalar geliştiriyoruz. eğitim, sağlık, güvenlik ve istihdam gibi temel haklarına tam olarak ulaşabilmektedir.” sözünü kullandı.

Evde Bakım Yardımı kapsamında 2023 yılı Ocak-Temmuz dönemi için, bakmakla yükümlü oldukları tam engelli yakınlarına meskenlerinde bakmak isteyen ailelere ayda 4 bin 336 lira nakdi yardım yapıldığını belirterek, şunları kaydetti: “Bu ay bakıma muhtaç ağır engelliler ve ailelerine toplam 2 milyar 448 milyon liralık Evde Bakım hizmeti verildi. Yardımları hesaplara yatırmaya başladık. Bu ay 570 bin vatandaşımız Evde Bakım Yardımından yararlandı.”

camliyayla-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu